– Weekendowe szczepienie w stolicy Pienin.

Krościenko nad Dunajcem to kolejna miejscowość, która włączyła się w akcję pn. „Szczepimy się od Giewontu po Pustynię Błędowską”. Podczas niej przez dwa dni weekendu można było przyjąć jednorazową dawkę szczepionki Johnson&Johnson przeciw Covid 19. Plenerowy punkt szczepień został uruchomiony przez wojewodę małopolskiego Łukasza Kmitę we współpracy z wójtem Janem Dydą.

Plenerowy punkt szczepień czynny był w sobotę i w niedzielę obok amfiteatru „Pod Wierzbą”. Pierwszego dnia chętni pojawili się jeszcze przed godziną 9. Choć szczepili się głównie mieszkańcy gminy Krościenko nad Dunajcem, to jednak byli też mieszkańcy innych miejscowości Powiatu Nowotarskiego oraz turyści. Niewielką grupę stanowili Białorusini.   

Szczepili się również Romowie z niewielkiego osiedla w Krośnicy. Na miejsce szczepienia dotarli dzięki pomocy Urzędu Gminy. Szczepionkę przyjęło blisko 30 Romów z liczącej nieco ponad 70 osób społeczności. 

W sumie zaszczepiło się 279 osób, co jest dobrym wynikiem, jak na tak niewielką pod względem ilości mieszkańców gminę.

W niedzielę punkt szczepień odwiedzili: Poseł na Sejm RP Pani Anna Paluch oraz  Wojewoda Małopolski Pan Łukasz Kmita. Pani Poseł powiedziała, że jest to ważna akcja  Wszyscy powinniśmy się zaszczepić jeśli nie chcemy, aby jesienią była czwarta fala pandemii – mówiła.   

Wojewoda podziękował nie tylko władzom samorządowym gminy za sprawne włączenie się w tę bardzo potrzebną akcję, ale również zwrócił uwagę na piękno Stolicy Pienin. Podkreślił, że akcja z plenerowymi punktami szczepień równocześnie promuje walory turystyczne Małopolski. – Mamy wiele zakątków, gdzie można odpocząć. Odkrywamy teraz Małopolskę na nowo – mówił i zapewnił, że sukces weekendowych szczepień w plenerze jest spory. Podziękował również za logistyczną pomoc przy szczepieniu społeczności romskiej.  Dziękuję samorządowi za logistyczną pomoc, dzięki której udało się zaczepić tak ich dużą grupę. Dziękuję też za dobry przykład, jaki dali Romowie z Krościenka – mówił Łukasz Kmita.

Wojewoda zwrócił uwagę, że Małopolska pod względem szczepień jest na czwartym miejscu w Polsce, zostało tu w pełni zaszczepionych ponad 822 tys. osób, a łącznie 2 184 969 preparatów przeciw Covid 19. Z kolei wśród przodujących powiatów jest powiat nowotarski. Uplasował się on na czwartym miejscu po Krakowie oraz powiatach krakowskim i sądeckim.   

W akcji szczepień uczestniczyli ze swoimi stoiskami promocyjnymi: Karpacki Oddział Straży Granicznej, Nadleśnictwo Krościenko nad Dunajcem, Poczta Polska, Liceum Ogólnokształcące w Krościenku nad Dunajcem.

Wójt składa serdeczne podziękowania wszystkim osobom zaangażowanym w organizację akcji szczepień, szczególnie Strażakom z jednostek OSP Gminy Krościenko nad Dunajcem, Pielęgniarkom z SP ZOZ w Krościenku nad Dunajcem oraz Dyrekcji Zespołu Szkół Zawodowych i Placówek za przygotowanie pysznych potraw.

 

Kalendarium informacji

kwiecień 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Back to top