– Nowy kompleks sportowo- rekreacyjny w Krościenku nad Dunajcem

Na terenie gminy Krościenko nad Dunajcem w sołectwie Krościenko-Zawodzie jeszcze w tym roku powstanie nowy obiekt sportowo-rekreacyjny. Będzie on pełnił rolę lokalnej strefy aktywności fizycznej oraz integracji społecznej. Budowa ogólnodostępnego kąpieliska wraz z plażą przyczyni się do poprawy jakości życia mieszkańców gminy w zakresie upowszechniania sportu i rekreacji, szczególnie wśród najmłodszych. Inwestycja wpłynie na zwiększenie atrakcyjności gminy.

Wykonawca ogrodził teren i w najbliższych dniach przystąpi do wykonania prac budowlanych. Zakres prac obejmie: budowę stawu rekreacyjnego, piaszczystej plaży, przebieralni plażowych, montaż ławek parkowych, koszy na śmieci oraz ścieżek pieszych wraz z oświetleniem.

Staw rekreacyjny przeznaczony będzie między innymi do zażywania kąpieli, do nauki pływania oraz dla adeptów kajakarstwa górskiego. Powierzchnia całkowita stawu: 2040, m2.

Wójt Gminy Krościenko nad Dunajcem Jan Dyda nie kryje radości i mówi wprost, że ta inwestycja to kolejne potwierdzenie, że gmina Krościenko nad Dunajcem to „dobre miejsce do życia“.

„Piękna plaża, malownicze alejki spacerowe, tereny zielone, place zabaw dla dzieci, siłownie na świeżym powietrzu, pumtrack oraz boiska na pewno przyciągną nie tylko plażowiczów, ale również miłośników różnych sportów. Mam nadzieję, że nowo powstały obiekt przyczyni się do zwiększenia atrakcyjności gminy Krościenko nad Dunajcem, zarówno dla mieszkańców, jak i turystów” – informuje Jan Dyda – Wójt Gminy Krościenko nad Dunajcem.

Kalendarium informacji

kwiecień 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Back to top