Poseł Anna Paluch wraz z przedstawicielami Urzędu Gminy w osobach wójta Jana Dydy oraz sekretarz Doroty Jurkowskiej, upamiętnili 36. rocznicę męczeńskiej śmierci błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki, składając kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym kapelana Solidarności, znajdującym się przy kościele pw. Wszystkich Świętych.
9.10.1984 r. koło Torunia funkcjonariusze IV Departamentu MSW uprowadzili, a następnie zamordowali księdza Jerzego Popiełuszkę, kapelana Solidarności, który organizował Msze św. za Ojczyznę odprawiane w kościele św. Stanisława Kostki na Żoliborzu w Warszawie. W rocznicę jego śmierci obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych ustanowiony przez Sejm w 2018 r. jako święto państwowe.
Ks. Jerzy Popiełuszko do Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie wstąpił po maturze w 1965 r. 28 maja 1972 r. otrzymał święcenia kapłańskie z rąk prymasa kardynała Stefana Wyszyńskiego, a w czerwcu odprawił prymicyjną mszę świętą w kościele w Działoszynie oraz otrzymał nominację na wikariusza do parafii pod wezwaniem Trójcy Świętej w Ząbkach. W kolejnych latach skierowany został kolejno do parafii Matki Bożej Królowej Polski w Aninie, warszawskiego kościoła Dzieciątka Jezus, a później do kościoła św. Anny, aż w końcu jako rezydent 20 maja 1980 r. trafił do kościoła św. Stanisława Kostki.
Od sierpnia 1980 r. był związany ze środowiskami robotniczymi, aktywnie wspierał także „Solidarność”. Podczas strajku w Hucie Warszawa odprawiał Mszę na jej terenie. W stanie wojennym organizował działania charytatywne m.in. organizował rozdział zagranicznych darów. od 28 lutego 1982 r. organizował Msze za Ojczyznę. Swoją działalnością duszpasterską i nauczaniem oparł na przesłaniu: „Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj”.
Władze PRL uznawały działalność księdza za zagrożenie i krytykę systemu, zarzucały mu zaangażowanie w działalność polityczną, stał się celem ataków publicystycznych oraz działań operacyjnych SB.