– Walizka pełna tajemnic

W trosce o bezpieczeństwo społeczeństwa, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomani przy Urzędzie Gminy w Krościenku nad Dunajcem wraz z Wójtem Gminy Krościenko zainicjowała przeprowadzenie szkolenia rodziców   i nauczycieli szkół podstawowych, z terenu gminy Krościenko nad Dunajcem z zakresu profilaktyki i przeciwdziałaniu narkomanii z użyciem ”walizki edukacyjnej”.

W dniach 25-27 stycznia 2023 roku Funkcjonariusz Zespołu ds. Nieletnich i Patologii Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu aspirant sztabowy Rafał Skrobot przeprowadził spotkania edukacyjno-profilaktyczne z rodzicami uczniów wszystkich szkół podstawowych z terenu gminy Krościenko nad Dunajcem.

Podczas spotkania zaprezentowano rodzicom walizkę edukacyjną zawierającą atrapy środków odurzających, które są najpopularniejsze na polskim czarnym rynku oraz przedmioty służące do ich przechowywania. Funkcjonariusz przekazał również nauczycielom i rodzicom podstawowe informacje na temat  objawów, które mogą świadczyć o zażywaniu środków psychoaktywnych oraz podstawowych rodzajach narkotyków lub dopalaczy.

Szczególną uwagę zwrócono  na zagrożenia i niebezpieczeństwa, jakie niesie za sobą zażywanie w.w środków przez młode osoby.

Funkcjonariusz  informował, gdzie szukać pomocy w przypadku zagrożeń, szczególnie dotyczących narkotyków i dopalaczy. Pokazanie rodzicom „kuferka” z substancjami przypominającymi narkotyki oraz przedmiotami wykorzystywanymi do ich przechowywania, powinno wzmóc ich czujność. Rodzice dowiedzieli się także jakie konsekwencje prawne czekają nieletnich w przypadku zażywania lub posiadania substancji zabronionych. 

W spotkaniu wzięło udział ponad  360 rodziców 80 nauczycieli

 Oprac.K.Kubik

Kalendarium informacji

lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Back to top