– Tydzień Bibliotek 2021

Gminna Biblioteka Publiczna w Krościenku nad Dunajcem, po raz kolejny włączyła się w obchody XVIII OGÓLNOPOLSKIEGO TYGODNIA BIBLIOTEK. „Znajdziesz mnie w bibliotece” – to hasło przewodnie tegorocznej edycji, trwającej w dniach od 8 do 15 maja. Głównym celem jest podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

Przez cały tydzień zorganizowane zostały warsztaty i spotkania w bardzo wąskim gronie, stosując się do zaleceń sanitarnych.

Pierwszego dnia, ,,Dziwne losy Jane Eyre” – powieści z czasów epoki wiktoriańskiej, zaprezentowała Pani Teresa – znawczyni literatury i osoba należąca do Klubu Miłośników Książki. O losach osieroconej dziewczyny i Edwarda Fairfaxa Rochestera, można było posłuchać z ogromnym zainteresowaniem, zwłaszcza, że powieść zaliczana jest do szczytowych osiągnięć literackich.

Kolejnego dnia, z zaproszonym gościem, zwiedziliśmy uliczki przedwojennego miasta Wilna. Pani Ula, przybliżyła Nam sporo faktów historycznych z okresu 20- lecia międzywojennego. ,,Ostatnie lata polskiego Wilna” to pozycja, którą warto przeczytać. Z kolei na Filii w Grywałdzie, najmłodsi uczestniczyli w przedstawieniu – teatrzyk ilustracji ,,Mądra kurka”. Kurka nie dosyć, że była mądra, to również bardzo pracowita, a zaprezentowana bajka, nauczyła dzieci wartości wspólnej pracy.

Natomiast, przedszkolaki z Punktu Przedszkolnego przy tutejszej S.P nr 1, zostały zabrane w świat bajek i baśni, wcielając się w różne postacie, ponieważ dla nich został zorganizowany teatrzyk kukiełkowy. Papierowe pacynki wprawione w ruch przez najmłodszych, wydobyły uzdolnienia artystyczne dzieci. Przy okazji była to promocja czytelnictwa i kształtowanie zainteresowań czytelniczych wśród najmłodszych.

Na zakończenie TYGODNIA BIBLIOTEK, ogłoszono wyniki konkursu fotograficznego pod tym samym tytułem ,,Znajdziesz mnie w bibliotece”. Dla trzech pierwszych miejsc zakupiono gry planszowe, a uczestnicy wyróżnionych prac otrzymali nagrody – niespodzianki.

Dziękujemy za współpracę i zaproszenie: Dyrekcji S.P nr 1 im. A. Mickiewicza w Krościenku nad Dunajcem, Dyrekcji S.P im. Bohaterów Warszawy w Grywałdzie, uczestniczkom Klubu Miłośników Książki, a nade wszystko składamy podziękowania Spływ Dunajcem – flisacy – za współpracę, za piękne prezenty regionalne i życzenia.

Pracownicy Gminnej Biblioteki Publicznej
w Krościenku nad Dunajcem

Kalendarium informacji

lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Back to top