– Twórczość artystyczna – drogą do przyszłości

Projekt pn. „Twórczość artystyczna – drogą dla przyszłości” realizuje Centrum Kultury i Promocji w Krościenku nad Dunajcem.  W jego ramach młodzi Romowie uczą się szyć, haftować, robić witraże i zdjęcia, a nawet filmiki.

Zajęcia prowadzone są już od połowy marca trzy razy w tygodniu. Młodzi Romowie uczęszczają na nie bardzo chętnie. Podczas warsztatów zdobywają bowiem nowe umiejętności artystyczne, które w przyszłości mogą otworzyć przed nimi nowe możliwości kariery zawodowej.

Dziewczęta bardzo chętnie nie tylko szyją, ale i haftują. Z kolei głównie młodzi Romowie, ale i Romki interesują się wykonywaniem witraży. Robią maleńka dzieła sztuki, jak choćby aniołki.

Wszyscy Romowie bardzo lubią uczęszczać na zajęcia z fotografii. Robią przepiękne zdjęcia, a nawet i krótkie filmiki.  Jedni preferują uwieczniać postacie robiąc portrety, inni przyrodę, robiąc zdjęcia pejzażom. Wiele z fotografii jest pełnych artyzmu i ich osobistego spojrzenia na świat. Młodzi Romowie mają bowiem bardzo ciekawe pomysły. Np.: fotografują krople wody w ruchu, florę i faunę w detalach.

Wszystkie zajęcia na tyle ich interesują i wciągają, że już teraz mają marzenia, aby w przyszłości mieć własne pracownie witrażu, haftu, krawieckie i fotograficzne.  Liczą, że takie fachy otworzą przed nimi nowe możliwości życia i pracy.          

Projekt pn. „Twórczość artystyczna – droga do przyszłości” jest realizowany z Programu Integracji Społecznej i Obywatelskiej Romów w Polsce na lata 2021 – 2030 Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.  

Kalendarium informacji

lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Back to top