– ,,Twoja twarz na książce czyli selfie z książką” – zachęcamy do konkursu

Regulamin konkursu fotograficznego on-line pt. „Twoja twarz na książce czyli selfie z książką”

organizowanego przez
Gminną Bibliotekę Publiczną w Krościenku nad Dunajcem
.

Postanowienia ogólne

 1. Organizatorem konkursu jest Gminna Biblioteka Publiczna w Krościenku nad Dunajcem, zwana dalej Organizatorem.
 2. Konkurs ma na celu zachęcenie czytelników i mieszkańców Gminy Krościenko nad Dunajcem do aktywności twórczej, pobudzania i rozwijania zainteresowań czytelniczych i działalności artystycznej w dziedzinie fotografii.
 3. Konkurs ma zasięg lokalny: dotyczy czytelników Gminnej Biblioteki Publicznej w Krościenku nad Dunajcem a także mieszkańców Gminy Krościenko nad Dunajcem.
 4. Nadesłane prace oceni jury.
 5. Nagrody-niespodzianki zostaną ufundowane przez bibliotekę.
 6. Nagrodzone zostaną trzy najciekawsze, kreatywne fotografie. Liczy się pomysł. Przewidziane są również wyróżnienia dla dzieci do lat 12.
 7. Wszystkie prace zostaną opublikowane na stronie internetowej i facebooku Gminnej Biblioteki Publicznej w Krościenku nad Dunajcem, a także nas stronie Urzędu Gminy Krościenko nad Dunajcem. Uczestnicy wyrażają zgodę na publikację zdjęć.

 Warunki uczestnictwa w konkursie

 1. W konkursie mogą wziąć udział wszyscy czytelnicy Gminnej Biblioteki Publicznej w Krościenku n.D i mieszkańcy gminy Krościenko nad Dunajcem.
 2. Każdy czytelnik może przysłać 1 fotografię droga elektroniczną.
 3. Prace konkursowe należy wysłać mailowo, na adres biblioteka@kroscienko.pl, lub zostawić w komentarzu pod zamieszczonym postem konkursowym na facebooku biblioteki.
 4. Przedmiotem konkursu jest wykonanie fotografii techniką sleeveface*.

*Sleeveface – polega na robieniu zdjęć z zasłoniętą przez okładkę książki części ciała. W efekcie otrzymujemy złudzenie prezentujące bardzo ciekawe połączenia sylwetki fotografowanej osoby z ukrytym książkowym alter ego. To nowoczesny, modny i zabawny pomysł na popularyzację czytelnictwa i biblioteki. Czekamy na twórcze i zaskakujące pomysły.

 1. Każde zgłoszenie powinno zawierać:
  Imię i Nazwisko zgłaszającego, telefon kontaktowy (w przypadku osób nieletnich telefon kontaktowy do rodziców).
 2. Do konkursu mogą być zgłaszane wyłącznie samodzielnie wykonane zdjęcia, nienaruszające praw autorskich.
 3. Kryteria oceny: kreatywność i kompozycja zdjęcia.
 4. Na prace czekamy do 05 maja 2021r.
 5. Wręczenie nagród i upominków odbędzie się w Tygodniu Bibliotek tj. 09 maja 2022r. o godz. 16.00. Nieodebrane nagrody przechodzą na własność organizatora.

Postanowienia końcowe

 1. Autorzy prac zachowują prawa autorskie.
 2. GBP w Krościenku nad Dunajcem zastrzega sobie prawo do nieodpłatnego wykorzystywania zgłoszonych fotografii w celu promocji konkursu, organizowanego przez bibliotekę.
 3. Zgłoszenie zdjęcia i wypełnienie wszystkich warunków konkursu jest jednoznaczne z uznaniem niniejszego regulaminu.
 4. Udział w konkursie jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na udostępnianie i przetwarzanie danych osobowych w zakresie wymaganym do przeprowadzenia konkursu.
 5. Organizator uzyskuje prawo do umieszczenia nadesłanych na konkurs zdjęć na stronie biblioteki, stronie Urzędu Gminy Krościenko nad Dunajcem i facebooku biblioteki.

Kalendarium informacji

maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Back to top