– Rekrutacja na warsztaty z haftowania w Maniowach

Warsztaty z HAFTOWANIA –  16-19 sierpnia 2021r. Koło Gospodyń Wiejskich w Maniowach ul. Pienińska 2a, 34-436 Maniowy.

Zapraszamy wszystkich dorosłych w wieku 18+ do udziału w warsztatach HAFTOWANIA.

Zajęcia prowadzić będzie Pani Maria Nowak – z wykształcenia technik nauk plastycznych, specjalność – tkactwo artystyczne. Mieszka w Sromowcach Wyżnych, uprawia hafciarstwo, malarstwo i tka gobeliny. Sztuka ludowa towarzyszy jej od najmłodszych lat – obserwowała pracę swojej mamy, która haftowała, tkała chodniki czy robiła na drutach. Skupia się głównie na sztuce użytkowej – wykonuje sztandary i stroje góralskie. W wolnych chwilach maluje pejzaże i kwiaty.

Formularz oraz regulamin warsztatów dostępnych pod linkiem:

http://www.leadergorce-pieniny.pl/files/karta_zgloszeniowa_haft_etnopolska2021[1].pdf

http://www.leadergorce-pieniny.pl/files/regulamin_rekrutacji_do_warsztatow_etnopolska2021[2].pdf

Zgłoszenia, w formie mailowej, później w formie papierowej w oryginale prosimy dostarczyć do 13 sierpnia 2021 roku do godz. 15-tej  mailowo na adres e-mail: biuro@leadergorce-pieniny.pl

Oryginały formularzy prosimy dostarczyć w pierwszym dniu warsztatów.

O projekcie:

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Gorce-Pieniny” otrzymała dofinansowanie w wysokości 13 tys. zł. na realizację zadania pn.: „Pieniny i Gorce kolebką rękodzieła” ze środków Narodowego Centrum Kultury w programie „Etno Polska 2021”, którego celem jest ożywienie, wzmocnienie i podtrzymanie tożsamości dziedzictwa kulturowego wśród osób dorosłych, mieszkańców ziem pienińsko-gorczańskich. Wobec postępujących zmian cywilizacyjnych, edukacja w sferze utrwalenia wartościowych dla dziedzictwa kulturowego form kultury ludowej jest niezwykle istotna. Tym sposobem projekt wpisuje się w cele programu Narodowego Centrum Kultury poprzez dążenie do tworzenia warunków dla wzmacniania tożsamości kulturowej oraz budowę aktywnych społeczności.

Zgodnie z celami programu, projekt służy rozwijaniu spektrum działań z zakresu edukacji regionalnej i upowszechniania wiedzy na temat tradycyjnych wartości i bogactwa kulturowego regionu.

W czerwcu odbyły się już dwa warsztaty z Malowania na szkle w Szczawnicy, oraz z Szydełkowania w Krościenku nad Dunajcem. Cieszyły się one ogromnym zainteresowaniem, a dzięki nim stowarzyszenie wzbogaciło się o mnóstwo pięknych prac. Uczestnicy warsztatów mieli okazję obcować z wybitnymi artystami m.in. Joanną Dziubińską wraz z Anną Madeja oraz Marią Konieczną. Niezwykle utalentowane i cenione artystki przekazały wiele cennej wiedzy swoim uczniom, obserwując w ciągu warsztatów zwiększające się umiejętności uczestników. Jako, że projekt zakłada zwiększenie zainteresowania tworzeniem rękodzieła i popularyzowanie tych umiejętności wśród mieszkańców naszych gmin, z zadowoleniem zdało się obserwować rosnące chęci w tworzeniu swoich pierwszych prac naszych początkujących artystów.  

Kalendarium informacji

czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Back to top