– Rejestracja osób 70+ do szczepień przeciw COVID-19

Jeżeli masz 70 lat lub więcej oraz posiadasz PESEL – możesz zarejestrować się na termin szczepienia.  Każdy senior, który chce być zaszczepiony, a nie otrzymał terminu szczepienia, uzyska go wraz z kolejnymi dostawami szczepionek.

Rejestracji na szczepienie przeciw COVID19 możesz dokonać na kilka sposobów: 

  • Zgłoś się na całodobowej bezpłatnej infolinii 989

Przygotuj numer PESEL i kod pocztowy. Podaj konsultantowi swoje imię i nazwisko, PESEL i numer kontaktowy (opcjonalnie). Wybierz dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Po rozmowie na podany numer telefonu otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia szczepienia. Jeśli nie uda Ci się połączyć z konsultantem, zostaniesz przekierowany do automatycznej rejestracji. Automat zaproponuje Ci kilka opcji, wybierz „Chcę zapisać się na szczepienie”. Poprosimy o numer PESEL i Twój kod pocztowy. Potem wybierzesz dla siebie dogodny termin szczepienia 

JEŚLI NIE BĘDZIE WOLNEGO TERMINU: Do każdego pacjenta, który nie otrzyma terminu podczas rozmowy, konsultanci oddzwonią, gdy dostępne będą nowe terminy szczepień.

  • Formularz

Jeśli nie znalazłeś wolnego terminu, wypełnij prosty formularz na szczepimysie.pacjent.gov.pl – wpisz numer pesel, kod pocztowy, adres mejla, nr telefonu. W mejlu będzie potwierdzenie rejestracji i informacja, że jeśli pojawi się nowy termin szczepienia w twojej okolicy, otrzymasz wiadomość.  

  • Wyślij SMS

Wyślij SMS na numer 664 908 556 o treści: SzczepimySie. Otrzymasz SMS z tego numeru z prośbą o  przekazanie numeru PESEL, a potem o przesłanie kodu pocztowego. System zaproponuje Ci najbliższy termin na szczepienie w punkcie blisko Twojego domu. Jeśli ten termin nie będzie dla Ciebie dogodny, wybierzesz inny. Po zarejestrowaniu, na dobę przed szczepieniem, otrzymasz SMS-a przypominającego o terminie i miejscu.

JEŚLI NIE BĘDZIE WOLNEGO TERMINU: do wszystkich osób, które wyślą SMS, oddzwoni konsultant infolinii po uruchomieniu nowych terminów szczepień. 

  • Skorzystaj z e-Rejestracji

e-Rejestracja dostępna jest na stronie pacjent.gov.pl. Potrzebny jest do tego profil zaufany. System zaproponuje Ci pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko Twojego adresu. Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie Ci pasował albo będziesz chciał zaszczepić się w innym punkcie, w innym mieście – będzie taka możliwość. Wystarczy, że skorzystasz z  wyszukiwarki i wskażesz datę i miejsce. Po zarezerwowaniu terminu otrzymasz SMS. Kolejny SMS z przypomnieniem o szczepieniu dostaniesz dzień przed terminem.

Zarejestruj  się w punkcie szczepień  

Przygotowano na podstawie informacji z www.gov.pl/szczepimysie

Kalendarium informacji

kwiecień 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Back to top