– Rajd Doliną Dunajca – Zapraszamy

Już w najbliższą sobotę 13 maja do Krościenka nad Dunajcem zjadą się pasjonaci rowerowych wycieczek z całej Polski, a to wszystko z okazji VI Rajdu Doliną Dunajca. Uczestnicy wyruszą na jedną z dwóch malowniczych tras z Krościenka pojadą wzdłuż Dunajca Velo Dunajec, dalej do tras Velo Czorsztyn, a następnie przez Przełęcz Knurowską, gdzie w Tylmanowej nastąpi rozjazd dystansów FUN (ok. 86 km z przewyższeniem ponad 900 metrów) i PRO (ponad 143 km z przewyższeniem blisko 2000metrów). Na rozjeździe dystans Fun wzdłuż Dunajca wróci do Krościenka, a uczestnicy dystansu PRO pojadą w kierunku Łącka, w Zarzeczu pokonają wymagający podjazd w kierunku Brzyny, a następnie przez Jazowsko mijając kwitnące sady dotrą do Łącka, a następnie przez Zbludzę i Kamienicę dotrą do miejsca rozjazdu i skierują się na metę do Krościenka.

Na mecie na każdego uczestnika czeka pamiątkowy piękny medal, powitanie dźwiękami trąbity i gorąca atmosfera. Na trasie uczestnicy mogą skorzystać z dwóch bufetów, a na mecie czeka na nich pyszny gorący obiad, dodatkowo przed startem każdy uczestnik może napełnić swoje bidony najlepszym isotonikiem 226ERS i pełen energii ruszyć na trasę. W rajdzie nie liczy się czas, tylko dobra zabawa, spędzenie aktywnie czasu, uczestnicy startują w małych grupkach z swoimi znajomymi, a na trasie w razie czego mogą liczyć na pomoc medyczną i techniczną. Na trasie wyznaczone są odcinki na podjazdach na których mając aplikację strava.com można porównać się z innymi uczestnikami, a dodatkowo najlepsi będą wyróżnieni na dekoracji, a po niej odbędzie się konkurs z nagrodami
dla uczestników!

Co rok rośnie liczba uczestników zakochanych pięknem pienińskiej przyrody budzącej się po zimie i skuszeni zapachem łąckich sadów wielu z nich wraca w kolejnym roku. Organizatorem rajdu jest sprawdzona ekipa Tatra Cycling Events, a współorganizatorem jest Gmina Krościenko nad Dunajcem wraz z Centrum Kultury i Promocji w Krościenku. Partnerem Głównym wydarzenia jest Województwo Małopolskie, które wspiera turystykę rowerową i cały czas rozwija najpiękniejszą i najlepszą sieć tras rowerowych na terenie województwa małopolskiego.

Więcej informacji na stronie: www.tatracyclingevents.com/rajd-dolina-dunajca

Serdecznie zapraszamy.

Kalendarium informacji

lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Back to top