– Program wsparcia uchodźców: WITAMY I POMAGAMY – NOCLEGI

„WITAMY I POMAGAMY – NOCLEGI”: to program bezpłatnych i tymczasowych noclegów w pensjonatach i hotelach na terenie całej Polski, dla najbardziej potrzebujących uchodźców z Ukrainy, przebywających
w Polsce (na terenie Województwa Małopolskiego), opuszczających miejsca dotychczasowego zakwaterowania lub przybywających do Małopolski. Organizatorem i donatorem programu jest Fundacja Biedronki, natomiast Stowarzyszenie Sursum Corda (”w górę serca”) z Nowego Sącza jest jednym z partnerów, który dystrybuuje noclegi wśród uchodźców znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji.

KTO MOŻE UZYSKAĆ POMOC: Uchodźcy z Ukrainy, którzy przybyli do Polski po 24 lutego 2022 r., bez środków finansowych pozwalających na pokrycie kosztów tymczasowego zakwaterowania oraz nieposiadający na terenie Polski rodziny,
znajomych, bliskich, którzy mogliby udzielić im schronienia. Dodatkowym warunkiem jest podanie w zgłoszeniu danych podmiotu, który może potwierdzić trudną sytuację uchodźcy (może to być organizacja pozarządowa, punkt recepcyjny, samorząd lokalny, ośrodek
pomocy społecznej, centrum zarządzania kryzysowego, parafia lub zakon). Ma to na celu pomoc najbardziej potrzebującym. Pierwszeństwo mają samotne matki z dziećmi i seniorzy.

ILOŚĆ MOŻLIWYCH NOCLEGÓW:
Maksymalnie 10 noclegów dla uchodźcy i jego bliskich. W razie potrzeby uchodźca może nas poprosić o ponowne przyznanie noclegów, jednak nie więcej niż łącznie 3 razy (w sumie do 30 noclegów).
WARUNKI UZYSKANIA ŚWIADCZENIA: Zapoznanie się z zasadami opisanymi na stronie www.sc.org.pl/ukraina/noclegi oraz wypełnienie przez każdego uchodźcę znajdującego się na ww. stronie internetowej elektronicznego formularza zgłoszeniowego.
Decyzję o przyznaniu bezpłatnych noclegów podejmuje przedstawiciel Stowarzyszenia Sursum Corda.
Dysponujemy tłumaczem języka ukraińskiego, kontakt ze Stowarzyszeniem Sursum Corda możliwy jest 7 dni w tygodniu, w godz. 8.00-20.00 – Viber, WhatsApp, tel. kom. +48 726 350 476, ukraina@sc.org.pl.

TRYB DOKONANIA REZERWACJI: Po sprawdzeniu na platformie rezerwacyjnej dostępności obiektów – przedstawiciel Stowarzyszenia Sursum Corda będący w kontakcie z uchodźcą – dokonuje rezerwacji. Uchodźca otrzymuje potwierdzenie rezerwacji (sms, mail) lub w formie wydruku (w naszym biurze). Noclegi są opłacone, a uchodźca nie dokonuje żadnych płatności. Rezerwacja jest imienna i nie można przekazać jej innej osobie. Uchodźca po przybyciu zostanie poproszony o dokumenty w recepcji.

Kalendarium informacji

kwiecień 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Back to top