– Posprzątajmy razem zielone szlaki Małopolski

W sobotę 10 lipca Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego zaprasza na wielką akcję „Sprzątamy Zieloną Małopolskę”. W kilkunastu miejscach regionu wolontariusze wyruszą zbierać śmieci pozostawione w lasach, parkach krajobrazowych i przy szlakach turystycznych. Główne bazy akcji to opactwo benedyktynów w podkrakowskim Tyńcu, Centrum Edukacji Przyrodniczej EkoMałopolska w Jastrzębiej pod Ciężkowicami oraz sądecka Przehyba. Do sprzątania przyłączają się też kolejny gminy i nadleśnictwa.

Wielką akcją sprzątania zielonej Małopolski chcemy zwrócić uwagę na problem pozostawiania śmieci na terenach rekreacyjnych i turystycznych. Wyrzucone odpadki nie tylko przeszkadzają wypoczywającym, ale przede wszystkim są śmiertelnym niebezpieczeństwem dla dziko żyjących zwierząt – mówi wicemarszałek Małopolski Tomasz Urynowicz. – Optymizmem napawa jednak fakt, że podobne akcje cieszą się w naszym regionie coraz większym powodzeniem, a badania sondażowe pokazują, że świadomość ekologiczna Małopolan sukcesywnie rośnie. Dlatego wierzę, że 10 lipca tłumnie wyruszymy oczyścić swoją najbliższą okolicę. Mieszkańców Sądecczyzny oraz turystów licznie tu przebywających zapraszam do Schroniska PTTK na Przehybie.

Przed Schroniskiem PTTK na Przehybie  od godz. 9.45 do 16.00 będzie ustawione namiot z w którym będzie można zaopatrzyć się w jednorazowe worki i rękawiczki i wyruszyć na sprzątanie ścieżek turystycznych w Paśmie Radziejowej. Podobnie w Jastrzębiej i w Tyńcu. Dzięki sponsorom: Opakomet S.A. oraz Cechini-Muszyna wolontariusze mogą liczyć na jednorazowe worki, rękawiczki oraz butelkę wody mineralnej. Inne miejsca startowe akcji „Sprzątamy Zieloną Małopolskę” można sprawdzić na profilu ekoMałopolska na portalu Facebook.

Kalendarium informacji

lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Back to top