– Pieśni świata Mandorli

Niezwykły koncert pt. „Pieśni świata” dał zespół Mandorla  w czwartek w sali widowiskowej Centrum Kultury i Promocji w Krościenku nad Dunajcem.

Zespół zagrał w składzie: Marzena Lamch – Łoniewska, wokal, fortepian, lira korbowa; Marcin Lamch – kontrabas, wokal, oraz Michael Jones – altówka, skrzypce, bębny i wokal. Warto dodać, że sama nazwa zespołu wywodzi się z języka włoskiego i oznacza migdał. Mandorla w sztuce to owalna aureola otaczająca postać. Symbolizuje ona boskość natury, uświęca.

Koncert słuchała licznie zgromadzona publiczność, wśród której nie zabrakło władz gminy na czele z wójtem Janem Dydą i jego zastępcą Tadeuszem Topolskim oraz sekretarz Dorotą Jurkiewicz.

Marzena Lamch – Łoniewska to wokalistka, pedagog, aktorka i kompozytorka. Współpracuje ona m.in z Januszem „Yaniną” Iwańskim, Mietkiem Szczęśniakiem, Lorą Szafran czy Mateuszem Pospieszalskim. Stale współdziała również z teatrem im. Adama Mickiewicza w Krakowie. Jest jedną z najlepszych w Polsce specjalistek w dziedzinie tzw. śpiewu białego. Prowadzi ona też seminaria z emisji głosu na wielu uczelniach. Z kolei z mężem powołała tzw. Wychowalnię Artystyczną „Ładne Kwiatki”, która realizuje spektakle, koncerty, happeningi i warsztaty artystyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Marcin Lamch to kontrabasista jazzowy, basista, aranżer, producent muzyczny. To także założyciel zespołu KaPeLa Trio. Współpracował on z wybitnym trębaczem freejazzowym Andrzejem Przybielskim, duetem Lipnicka &Porter, Martyną Jakubowicz, VooVoo, Markiem Jackowskim, Jarosławem Śmietaną, Marcinem Pospieszalskim, Mateuszem Pospieszalskim i Antoniną Krzysztoń. Od 2009 występuje i nagrywa ze Stanisławem Sojką. Stworzył on również muzykę do spektakli „Polowanie na łosia” oraz Kobieta czyli świt doczekany”. W ankiecie Jazz Forum został uznany za jednego z najlepszych polskich basistów.

Micheal Jones to skrzypek, multiinstrumentalista i wokalista. Pochodzi z Anglii, ale ma korzenie hinduskie, irlandzkie, walijskie, ukraińskie oraz polskie. Jest cenionym muzykiem sesyjnym. Występował z Nigelem Kennedy’m, Grzegorzem Ciechowskim, Katarzyną Gaertner, Maciejem Maleńczukiem, T Love, Sidney Polakiem oraz Stanisławem Sojką. Współpracował również z Fiolką Najdenowicz przy albumie „Fiolka” oraz nagrał partie hinduskich skrzypiec do filmu „Wiedźmin”. Aktualnie występuje w Max Klezmer Band, Luka Mazur Quartet oraz muzycznych projektach m. in.: „Cohen i kobiety” oraz „Metafory Malborskie”.

Organizatorem koncertu była fundacja pn. “Jesteśmy muzyką” na czele z prezes Anną Cisak, a współorganizatorem koncertu było Centrum Kultury i Promocji w Krościenku nad Dunajcem.  

Projekt został sfinansowany ze środków Fundacji PZU.

Kalendarium informacji

maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Back to top