– Otwarcie lata w Krośnicy

Otwarcie lata w Krośnicy było wypełnione atrakcjami. Gwiazda wieczoru kabaret „Śleboda” dał rewelacyjny popis dobrego humoru. Na imprezę przybyli licznie mieszkańcy, niezależnie od wieku oraz ich goście.

 Na scenie amfiteatru wystąpiły urocze dzieciaki z przedszkola „Pienińskie Skrzaty” oraz zespół „Małe Pieniny”, działający przy Centrum Kultury i Promocji w Krościenku nad Dunajcem oraz miejscowym Związku Podhalan. Zaprezentował się również znany – już nie tylko na Podhalu – kabaret „Śleboda” z Białego Dunajca.

Sporo atrakcji przygotowano dla najmłodszych. Animatorki prowadziły kącik plastyczny m. in. z malowaniem twarzy, były także dmuchańce, najprawdziwsze Alpaki oraz konkursy sprawnościowe, a więc: wbijania gwoździa, lania wody do tarczy i strzelania z łuku.

O coś dla ciała zadbały nieocenione panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Krośnicy, które przygotowały słodki poczęstunek. Na ich stoisku był duży wybór ciast i ciasteczek. Nie zabrakło też grilla, gorącej grochówki, zimnych napojów i darmowej cukrowej waty oraz lodów.

Swoje stoiska mieli też leśnicy z Nadleśnictwa Krościenko nad Dunajcem oraz służby mundurowe: straż graniczna, policja i strażacy, a nawet Pieniński Bank Spółdzielczy.

Była też możliwość ufundowania cegiełki na rzecz OSP Krośnica. – Za to każdy z ofiarodawców dostawał drobny upominek na przykład ciekawe vouchery – mówi  Bartłomiej Czechowski, naczelnik OSP Krośnica.

Jednym z ważniejszych punktów imprezy było ślubowanie na sztandar OSP. – Złożyli je młodzi chłopcy, nowo przyjęci do drużyny pożarniczej OSP Krośnica – podkreśla Bartłomiej Czechowski, naczelnik OSP Krośnica.

Organizatorem festynu było OSP Krośnica, a współorganizatorami: Centrum Kultury i Promocji w Krościenku nad Dunajcem, Koło Gospodyń Wiejskich z Krośnicy, sołtys i Rada Sołecka z Krośnicy, radni Rady Gminy, przedszkole Pienińskie Skrzaty oraz Urząd Gminy w Krościenku nad Dunajcem na czele z wójtem Stanisławem Tkaczykiem.

(BES)

Kalendarium informacji

lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Back to top