– Nordic walking dla zdrowia

Nordic walking to forma aktywności fizycznej, która polecana jest niemalże dla każdego. Jest na tyle nieforsowna, że jest polecana także dla tych, którzy mają problemy zdrowotne w związku z przejściem Covid 19. To dlatego już od poniedziałku w trosce o zdrowie mieszkańców i turystów zostanie uruchomiona wypożyczalnia kijków do nordic walking. 

Kijki będę dostępne do wypożyczenia w „Starej Plebanii” w godzinach pracy Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej (MSiT). Będzie można z niej skorzystać zupełnie bezpłatnie. Jednak wcześniej trzeba będzie się zarejestrować, wypełniając stosowne dokumenty i zapoznać z regulaminem, bowiem kijki trzeba będzie oczywiście bezwzględnie zwrócić po spacerze.

Z kijkami będzie można zwiedzać urokliwą gminę Krościenko nad Dunajcem. Aby było to łatwiejsze w MSiT każdy, kto tylko zechce otrzyma mapy, foldery i inne materiały promocyjne. A w stolicy Pienin jest rzeczywiście wiele atrakcji turystycznych i to dla każdego. Znajdzie tu dla siebie coś ciekawego zarówno ten, kto ceni pięknie widoki i przyrodę, jak i ten kogo fascynuje pienińska kultura i blisko 700 letnia historia miejscowości.

Środki finansowe na akcję z Nordic walking pochodzą od sponsorów, a sama akcja była promowana już od maja w Polskim Radiu.

Nordic walking został wymyślony przez Finów. Polega on na szybkim, równomiernym marszu z kijami, to dlatego był on początkowo wykorzystywany do całorocznego treningu dla biegaczy narciarskich. Podczas marszu z kijkami zaangażowane są liczne mięśnie, które mobilizują do pracy niemalże całe ciało.

Chodzenie z kijkami ma wiele zalet dla układu sercowo – naczyniowego, dla mięśni ramion tułowia, a także kończyn dolnych. Podczas takiego treningu zaangażowane jest ok. 90 procent mięśni, spala się więc więcej kalorii niż podczas zwykłego nawet szybkim krokiem spaceru, to dlatego nordic walking pomaga także w zgubieniu zbędnych kilogramów.  

Kalendarium informacji

kwiecień 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Back to top