– „Nie-Pokój Nauczycielski”

Wernisaż wystawy pt. „Nie-Pokój Nauczycielki” został zorganizowany już po raz 14. Tym razem jednak w pięknej nowej Galerii w Ratuszu otwartej po jego rewitalizacji.

W wydarzeniu udział wzięli nie tylko artyści, ale i zaproszeni goście oraz władze gminy z wójtem Janem Dydą i jego zastępcą Tadeuszem Topolskim na czele.

Na wystawie zostały zaprezentowane różnorodne prace plastyczne wykonane ciekawymi technikami wyrazu artystycznego, począwszy od obrazów i rękodzieła artystycznego aż po fotografie i prace niezwykle kreatywne. Wszystkie zostały wykonane przez nauczycieli i pracowników szkoły oraz instruktorów, posiadających dusze artystów.

Malarstwo zaprezentowali: Andrzej Beliczyński, Anna Malinowska i Maria Konopka, pokazano też malarstwo – Śp. Franciszka Kolkowicza. Malarstwo na szkle zaprezentowała – Maria Dudek, a rysunek – Krystyna Kolkowicz. Z kolei makramy: Maria Jawor i Alicja Piwoni-Sysiak, która pokazała też swoje malarstwo oraz Urszula Słowik, która zaprezentowała również papierową wiklinę.

Natomiast cudeńka w formie decoupage pokazały: Barbara Hebda, Anna Szczepaniak i Kaja Tokarczyk, a rękodzieło artystyczne: Teresa Lichoń i Irena Moskalik. Haft krzyżykowy – Krystyna Walosik, ceramikę – Monika Ziemianek-Sztajer , poezję i przetwory – Agnieszka Warzecha, esej – Agnieszka Stopka, a Ewa Majerczak- malarstwo, rzeźbę i dziewiarstwo. Z kolei ciekawe figurki z folii aluminiowej – Ryszard Ciesielka, a  kompozycje z żywicy syntetycznej – Paweł Czech. Fotografię  –  Joanna Franasowicz. Były też prace Jadwigi Środulskiej – Wielgus znakomitej malarki.   

Organizatorami wystawy są: Szkoła Podstawowa nr. 1 w Krościenku nad Dunajcem, Stowarzyszenie Artystów Pienińskich i Centrum Kultury i Promocji w Krościenku nad Dunajcem.  Można ją jeszcze nadal podziwiać w Galerii CKiP.  

Kalendarium informacji

lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Back to top