– “Moja, Twoja, Nasza – Biblioteka”

Dzień Bibliotekarza i Bibliotek obchodzimy 8 maja – tradycyjnie rozpoczyna on Tydzień Bibliotek, który trwa do 15 maja. W tym czasie biblioteki z całej Polski organizują spotkania, by dotrzeć do coraz większej liczby czytelników i użytkowników. Tegoroczne hasło kolejnej edycji brzmiało ,,MOJA, TWOJA, NASZA – BIBLIOTEKA”.

Jak co roku, Gminna Biblioteka Publiczna w Krościenku n.D przygotowała z tej okazji różne wydarzenia promujące czytelnictwo. Zaproszono dzieci z przedszkoli, klas 0, na sympatyczne spotkania z książką. Na Filii w Grywałdzie zorganizowano ,,Pociąg do Literatury”, natomiast w nowej bibliotece odbyły się warsztaty, zaprezentowano teatrzyk kamishibai i teatrzyk pacynkowy przygotowany przez bibliotekarki. Na zakończenie Tygodnia Bibliotek, aktorzy Teatru ,,Maska” z Krakowa, wystąpili w spektaklu pt.,,Na tropie afery – gdzie podziały się litery?”. Publiczność była zachwycona, radości było wiele.

Głównym celem wszystkich zorganizowanych spotkań była promocja czytelnictwa, a udział w warsztatach bibliotecznych pozwolił zapoznać dzieci z biblioteką – miejscem dla wszystkich, w którym chętnie się przebywa i spędza czas. Każde dziecko teraz doskonale wie jak zostać czytelnikiem i jak korzystać z wrzutni, kiedy biblioteka jest zamknięta.

“Moja, Twoja, Nasza – Biblioteka!” to hasło, które udowadnia, że biblioteka to miejsce wyjątkowe, gdzie spotykają się różni ludzie, w różnym wieku, a łączy ich jedno miłość do książek. Serdecznie podziękowania należą się Pani Helenie Wolskiej – emerytowanej bibliotekarce, za zorganizowanie spontanicznego spotkania z byłymi pracownikami, które na stałe wpisujemy w kalendarz.

Tym optymistycznym akcentem zakończyliśmy Ogólnopolski Tydzień Bibliotek, tym bardziej dziękując czytelnikom za miłe gesty pamięci i uznania dla zawodu bibliotekarza.

GBP

Kalendarium informacji

kwiecień 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Back to top