– Moc atrakcji na festynie w Grywałdzie

Mnóstwo atrakcji, konkursów dla dzieci i dla dorosłych, a do tego piękna słoneczna pogoda i smaczne pienińskie smakołyki – tak wyglądał festyn sołecki w Grywałdzie.

Wiele radości już na samym początku festynu miały dzieciaki ze spektaklu teatrzyku dla dzieci, który przyjechał z Krakowa. Atrakcyjne były też wspólne zabawy, ćwiczenia i konkursy z nagrodami dla najmłodszych. Dzieciaki między innymi ćwiczyły swą sprawność, jedząc jabłka zawieszone na nitkach, czy arbuzy leżące na stołach …bez użycia rąk.

A na specjalnie przygotowanej scenie prezentowały swe umiejętności i kunszt kolejne zespoły. Zagrała „Mix Orkiestra”, zaśpiewały i zagrały zespoły: góralski „Wyhajtani” oraz „Narwani”. Oczywiście wystąpiły i miejscowe „Grywałdzkie Nucicki”.

Dodatkowe atrakcje, tym razem kulinarne, z kuchni z samego serca Pienin, przygotowały niezastąpione panie z Koła Gospodyń „Zielony Las” z Grywałdu. Były też stoiska promujące m. in. Nadleśnictwo Krościenko nad Dunajcem, Straż Graniczną i Straż Pożarną.

Podczas festynu zadbano też o wszelką aktywność fizyczną dla dzieci oraz dla dorosłych. Można było zagrać w pin – ponga, ćwiczyć na różnych urządzeniach sprawnościowych, a także wypróbować swych sił w konkursach, np. podawania szklanki wody. Czynny udział w festynie brał wójt Jan Dyda, który nie bał się rywalizacji z gośćmi, turystami i mieszkańcami. Na festyn w regionalnym stroju przybyła poseł na Sejm RP Anna Paluch, prywatnie mieszkanka Krościenka nad Dunajcem.   

Organizatorami festynu byli: OSP Grywałd, radni sołectwa Grywałd, Urząd Gminy Krościenko nad Dunajcem, Centrum Kultury i Promocji w Krościenku nad Dunajcem oraz GOPR.

Kalendarium informacji

lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Back to top