– Kulturalne Krościenko nad Dunajcem

Arie operowe i utwory ze znanych musicali można było podziwiać podczas niedzielnego „Spotkania z operą” w sali widowiskowej Centrum Kultury i Promocji w Krościenku nad Dunajcem. Na scenie przepięknym lirycznym sopranem zaśpiewała Milena Sołtys Walosik, a akompaniowała jej na fortepianie Anna Ventura.

Na występ, którego organizatorem było Centrum Kultury i Promocji w Krościenku nad Dunajcem, przybyli licznie miłośnicy muzyki poważnej. Milena Sołtys Walosik zaśpiewała nie tylko znane arie operowe, ale i utwory ze znanych światowych musicali. Podczas koncertu przed kolejnymi utworami postacie kompozytorów przybliżała Anna Ventura. Opowiadała ona też bardzo ciekawe anegdoty. Występ tak bardzo się spodobał publiczności, że nie tylko oklaskiwała obie artystki gromkimi brawami, ale i prosiła o bis. Za pasjonujący występ Paniom dziękował obecny na koncercie wójt Jan Dyda. – Spotkania z operą będą na pewno kontynuowane – zapewnia Józef Szałwia, dyrektor Centrum Kultury i Promocji.

Warto podkreślić, że dysponująca przepięknym głosem, tzw. lirycznym sopranem w wielu jego odcieniach barw i dynamiki głosu  pani Milena Sołtys Walosik pochodzi z stolicy Pienin. To tu zdobywała swe pierwsze doświadczenia, jako dziecko i nastolatka. Jest ona laureatką II miejsca w II Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Stanisława Jopka w 2021 r. Na swym koncie ma i inna prestiżową nagrodę, czyli tytuł Talentu Małopolski w 2010 r.

Artystka w latach 2014 – 2016 śpiewała w Chórze Opery Krakowskiej. Teraz będąc solistką z wielką swobodą porusza się w różnych gatunkach muzyki, począwszy od opery, przez muzykę oratoryjną, kantatową, repertuar pieśniarski, aż po piosenki musicalowe oraz typowe formy estradowe. Występuje ona podczas licznych festiwali muzycznych. Prezentuje tam zarówno dzieła kanonu oratoryjnego, jak i mniej znane kompozycje, szczególnie twórców polskich.

(bes)

Kalendarium informacji

czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Back to top