– Koncert “Pieniny, Kultura, Sacrum”

Wyjątkowe przeżycie artystyczne, znakomici wykonawcy – tak można podsumować sobotni koncert w kościele pw. Chrystusa Dobrego Pasterza w Krościenku nad Dunajcem.  Został on zorganizowany w ramach 11. Letniego Festiwalu „Pieniny, Kultura, Sacrum”.   

Koncert zgromadził niemalże pełen kościół miłośników muzyki klasycznej. Wśród obecnych był wójt Jan Dyda, który po koncercie osobiście podziękował artystom za znakomity występ i wyjątkowe doświadczenie artystyczne. Podkreślił, że Letni Festiwal „Pieniny, Kultura, Sacrum” jest zawsze mile widziany w stolicy Pienin i liczy, że tradycja ta będzie kontynuowana w kolejnych latach.

Tym razem wystąpił chór parafialny z parafii p.w. Wszystkich Świętych w Krościenku nad Dunajcem. Dyrygowała nim s. Renata Borodziuk SBDNP, która zagrała też na cytrze.

Z chórem zaśpiewała też wyjątkowo utalentowana sopranistka Milena Sołtys-Walosik, która wystąpiła też, jako solistka. Na organach zagrał Marek Stefański.

Można było usłyszeć  m. in. utwory: Louisa Marchanda, Mikołaja Gomółki, Marcina Józefa Żebrowskiego, Johanna Ludwiga Krebsa, Giulio Caccini’ego, Feliksa Nowowiejskiego i Michała Lorenca.

Koncertowi towarzyszyła wystawa pt. „Na pienińską nutę” Stowarzyszenia Artystów Pienińskich usytuowana w kościele.  

Warto podkreślić, że dyrektorką festiwalu i pomysłodawczynią  jest Agnieszka Radwan – Stefańska.

Kalendarium informacji

lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Back to top