– Folklor Pienin i Boliwii w Tylce – Biały Potok

Było coś dla dorosłych i dla dzieci podczas Festynu Rodzinnego w sołectwie Tylka – Biały Potok. Zgromadził on zarówno licznych mieszkańców, jak i turystów szukających atrakcji weekendowych w sercu Pienin.  

Już tradycyjnie w gminie Krościenko nad Dunajcem okres wakacyjny to czas wielu imprez. Organizowane są one nie tylko w Stolicy Pienin, ale i w ościennych sołectwach. Tym razem wydarzenie zostało zorganizowane w pełnym pięknych widoków z niezwykłą panoramą na Gorce sołectwie Tylka – Biały Potok.

Na początek były zabawy i konkursy sprawnościowe dla najmłodszych, takie jak: hula hop, czy skakanie na skakance. Zorganizowano także konkurs dla dorosłych skrobania ziemniaków na czas.

Piękny koncert dała też Młodzieżowa Grupa Śpiewacza działająca przy Centrum Kultury i Promocji w Krościenku nad Dunajcem. Zagrała i muzyka folkowa „Białopotocanie”, reprezentująca kulturę regionu górali pienińskich. Jej członkowie to młodzi i utalentowani muzycy mieszkający zarówno w gminie Krościenko nad Dunajcem, jak i w sąsiedniej gminie Czorsztyn. Występują oni na licznych uroczystościach oraz imprezach i festynach promując region Pienin. Zespół od lat uczestniczy również w wielu konkursach, zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia.

Sporą atrakcją festynu był występ Ahaju Fusion Boliwia. Zespół ten tworzą Indianie Beto i Tari pochodzący z La Pa, stolicy Boliwii, ale mieszkający już blisko 20 lat w Europie. Grają oni na fletni pana i gitarze, prezentując indiańską muzykę etniczną zarówno z Ameryki Północnej, jak i Ameryki Południowej. Występując w barwnych strojach, pokazując przy tym elementy tańca indiańskiego i grając utwory folkloru boliwijskiego stworzyli oni niepowtarzalny nastrój i wprowadzili do sołectwa namiastkę Ameryki Południowej z jej bogatym folklorem. Zagrali oni oczywiście też przeboje światowe oraz ballady.

Podczas festynu nie zabrakło i mini dyskoteki dla najmłodszych oraz słodkiego poczęstunku. Świetnie bawili się też dorośli. Na festyn dojechali i strażacy, czym bardzo ucieszyli zwłaszcza najmłodszych. Festyn zakończył się po godzinie 20, a przez cały czas towarzyszyła mu akcja promowania szczepień przecie Covid 19.

Kalendarium informacji

maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Back to top