– Dary pienińsko-gorczańskich lasów w amfiteatrze w Krościenku nad Dunajcem

Sobota 22 lipca 2023 r. była dla 3 kół gospodyń Wiejskich z terenu gminy Krościenko nad Dunajcem dniem promocji Lasów Państwowych oraz promocją żywności pochodzenia z lasu.Podczas regionalnego konkursu „Bitwa Regionów„ który odbywał się w Krościenku nad Dunajcem, KGW” Kobiety Pienińskie”, „KGW Zielony Las „oraz KGW z Krośnicy w ramach konkursu „Natura od kuchni„ organizowanego przez Lasy Państwowe, wspólnie z Nadleśnictwem Krościenko nad Dunajcem promowały Lasy Państwowe oraz żywność pochodzenia leśnego.

Każde koło zorganizowało stoisko promocyjne, na którym promowało żywność z wykorzystaniem produktów pochodzenie leśnego. Były tam różne skarby natury z pienińsko-gorczańskich lasów „ np. zupa grzybowa,ciecierzyca po grywołdzku z prowdziwkiem”, pierogi z grzybami, borówkami, szynka z sarniny, kabanos z dziczyzny, ciasta drożdżowe z borówkami i malinami, kurki w sosie grzybowym. Dodatkowo dla ochłody była woda mineralna „Stefan” i Michalina, „której źródła zlokalizowane są na terenach leśnych, oraz napój z sokiem sosnowym.

Na stoisku Nadleśnictwa Krościenko również promowano Lasy Państwowe , oraz prowadzone były konkursy i działania edukacyjne skierowane do mieszkańców oraz turystów.

Nadleśniczy w swoim wystąpieniu dokonał krótkiej prezentacji Lasów Państwowych, orazprzekazał między innymi informacje o unikalnych walorach lasu, przyrodzie lasów i zrównoważonej gospodarce leśnej, a także o żywności, jaką daje las. Natomiast kobiety z Kół Gospodyń Wiejskich przekazywały wiedzę o żywności, jaką daje las, zapraszając uczestników wydarzenia nazdrową żywność z polskich lasów, prosto z natury.

Dodatkowo panie z KGW rozdawały materiały promocyjne- ulotki przygotowane przez Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe,Centrum Informacyjne Lasów Państwowych.

Wszystkie działania miały na celu promocję Lasów Państwowych, oraz zwiększenie wiedzy społeczeństwa nt. lasów, w szczególności dotyczących korzystnych warunków zdrowotnych i rekreacyjnych wynikających z korzystania z lasu przez społeczeństwo.

K.Kubik

Kalendarium informacji

lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Back to top