– Biblioteki Pełne Dobrej Energii

W ramach projektu Biblioteki Pełnej Dobrej Energii, Gminna Biblioteka Publiczna w Krościenku nad Dunajcem, zorganizowała wyjątkowy pokaz recyklingu papieru, który przyciągnął uwagę uczniów klasy VI S.P nr1. W trakcie spotkania, uczniowie mieli okazję dowiedzieć się o znaczeniu ochrony naturalnego środowiska i konieczności recyklingu odpadów.

Warsztaty rozpoczęły się od przeczytania fragmentu książki “Jagna i ekowyzwania”, która zwraca uwagę problematyki ochrony środowiska. Przy okazji zgodnie z zasadami segregacji odpadów uczestnicy posegregowali rozrzucone śmieci po ogródku bibliotecznym.

Następnie, zaproszony gość, Pan Michał tzw. Szyszkodar , prowadził rozmowę na temat segregacji odpadów i znaczenia recyklingu. Jednak kulminacyjnym punktem programu była możliwość spróbowania swoich sił w produkcji papieru z różnych papierowych opakowań itp. Każdy krok wymagał skupienia i umiejętności, ale uczestnicy okazali się niezawodni w tej dziedzinie. Po wymieszaniu składników z wodą, aż do utworzenia odpowiedniej konsystencji, uczniowie uzyskali materiał gotowy do wyprodukowania kartki papieru. Rezultatem spotkania były nie tylko piękne kartki papieru, ale również nowe doświadczenie i lepsze rozumienie znaczenia ochrony środowiska.

Każdy otrzymał również w prezencie kartkę z linorytem jako nagrodę za pracę i zaangażowanie.

Dziękujemy wszystkim za spotkanie a Szyszkodarowi ,,szyszkiego najlepszego”

„Działania realizowane w ramach ogólnopolskiego projektu „Biblioteki Pełne Dobrej Energii” prowadzonego przez Fundację PVE Dobra Energia”

24.05.2024 GBP/ W.Walkowska -Kierownik GBP w Kroscienku n.D

Kalendarium informacji

czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Back to top