– Bezpieczny senior w gminie Krościenko nad Dunajcem

W trosce o bezpieczeństwo osób starszych, Komendant Komisariatu Policji w Szczawnicy podkom. Marcin Mikołajczyk, dzielnicowi z terenu gminy Krościenko nad Dunajcem oraz Wójt Gminy Krościenko nad Dunajcem p. Jan Dyda w dniu 15 grudnia 2022 roku spotkali się z seniorami w Urzędzie Gminy Krościenko nad Dunajcem.

Głównym celem spotkania było uświadomienie starszych osób i przekazanie im wiedzy na temat zagrożeń, jakie mogą spotkać ich w codziennym życiu.

W czasie spotkania szczegółowo zostały zaprezentowane sposoby wyłudzania pieniędzy przez oszustów poprzez dobrze znaną metodą „na wnuczka”, a następnie przekształconą przez przestępców w metodę „na policjanta”, „na funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego Policji”, czy też „na prokuratora”. Przestrogi poparte były licznymi przykładami z praktyki policyjnej oraz materiałem filmowym.

W dalszej części spotkania, udzielono seniorom najważniejszych praktycznych porad z zakresu bezpiecznych zachowań takich, jak: zamykanie drzwi na klucz lub wewnętrzny zamek, zamykanie drzwi tarasowych oraz włączanie alarmu, zachowanie szczególnej ostrożności podczas wizyt osób nieznajomych i obcych podających się np.: za pracownika zakładu energetycznego czy opieki społecznej.

 Policjanci zachęcali seniorów, aby swoje oszczędności i wartościowe przedmioty przechowywali w sejfie lub deponowali w banku. W trakcie spotkania były pytania z zakresu bezpieczeństwa, a także własne spostrzeżenia i doświadczenia w tym zakresie. Na zakończenie spotkania policjanci wręczyli seniorom ulotki informacyjne oraz opaski odblaskowe.

Komendant Komisariatu podziękował p. Wójtowi za wspólną inicjatywę oraz za szybką i sprawną organizację spotkania a seniorzy za troskę o ich bezpieczeństwo.

Kalendarium informacji

kwiecień 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Back to top