– Wspomnienie: Grażyna Dziubek w naszych sercach

W Gminnej Bibliotece Publicznej, zorganizowano spotkanie poświęcone pamięci Pani Grażyny Dziubek. 

Jak wspomniano – Pani Grażynka zarażała uśmiechem, a będąc nauczycielką wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego zaszczepiała w wychowankach miłość do Pienin – naszej małej Ojczyzny. Kultywowała tradycje, śpiew i taniec.

Podczas spotkania nie obyło się bez przeczytania niektórych fragmentów z kroniki rodzinnej, którą zaczęła spisywać Krysia, a od 1992r. prowadziła ją z wielką starannością Pani Grażynka. Kronika to piękne wspomnienia z lat młodości, które przywołują pamięcią Zespół Pieśni i Tańca Pieniny. To właśnie z zespołem splatało się życie Pani Grażynki. Z przyjemnością chodziła na próby i tam poznała wielu przyjaciół. Jak sama mówiła ,,zespół to była dobra szkoła życia’’, gdzie był śpiew, taniec i szacunek do drugiego człowieka. Pan Robert Majerczak wraz z synem Arturem doskonale pamiętają ten wspólnie spędzony czas. Z sentymentem wspominali spektakl ,,Legenda o św. Kindze’’, z dnia 04.08.2002r. , który okazał się przygodą życia dla całego zespołu Pieniny. Z kolei Pan Marian Jarosz przywołał pamięcią Grażynkę i jej pracę w ZNP. W następnej kolejności głos zabrali uczestnicy spotkania: Pani Danuta Machała i min. grono pedagogiczne. Były to chwile, które na długo pozostaną w naszej pamięci.

Nad całością czuwała Krysia Dziubek, która zajęła się już pośmiertnie wydaniem książki swojej siostry bliźniaczki pt. ,,Zabawy dziecięce w Pieninach”.

Zaszczycili Nas swoją obecnością:

Wójt Gminy- Jan Dyda, Panowie: Robert Majerczak i Marian Jarosz a także grono pedagogiczne z tutejszej Szkoły Podstawowej nr 1. im. Adama Mickiewicza.

Co jakiś czas przygrywała kapela Białopotocanie w składzie: Tomasz Bodziarczyk, Artur Majerczak i gościnnie Łucja Kozłecka.

Dziękujemy wszystkim za przybycie i niech pamięć o Pani Grażynie Dziubek pozostanie
 w naszych sercach.

GBP/W.W.

Kalendarium informacji

czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Back to top