– V Europejski Dzień Przeciwdziałania Włamaniom do Domów

21 czerwca 2023 roku obchodzony jest V Europejski Dzień Przeciwdziałania Włamaniom do Domów. Inicjatywa ta ma na celu podniesienie świadomości społecznej, dotyczącej zabezpieczenia domów i mieszkań przed włamaniami. Wydarzenie jest organizowane przez Europejską Sieć Zapobiegania Przestępczości (European Crime Prevention Network) działającej przy Komisji Europejskiej i odbywa się w ponad 20 państwach Unii Europejskiej.

W Polsce wydarzenia te będą skoncentrowane w dniu 21 czerwca br., jednak w praktyce odbywać się będą przez cały okres wyjazdów wakacyjnych. W wydarzenia edukacyjne w szczególności zaangażowana będzie Policja. Na stronach internetowych Policji, w lokalnych mediach oraz poprzez kontakty ze społecznościami lokalnymi, np. w formie pikników z udziałem funkcjonariuszy, rozpowszechniane będą materiały wskazujące sposoby zabezpieczenia nieruchomości przed włamaniami.

W większości krajów europejskich od wielu lat obserwuje się spadek liczby tego rodzaju przestępstw, jednak nadal stanowią one większość przestępstw z zakresu zorganizowanej przestępczości przeciwko mieniu. Proceder ten nie tylko pozbawia ludzi ich własności, ale także poczucia bezpieczeństwa we własnym domu.

Mając na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców Mazowsza zwracamy się z prośbą o upowszechnienie powyższych informacji. Dostępna jest broszura w języku polskim, dotycząca zapobiegania włamaniom do mieszkań, która znajduje się w załączniku poniej.

Ponadto materiały dotyczące kampanii będą również dostępne na stronie internetowej EUCPN: https://eucpn.org/.

Kalendarium informacji

wrzesień 2023
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  
Back to top