– Maryjnie i ewangelicznie w amfiteatrze

Pieniński amfiteatr w Krościenku nad Dunajcem w Maryjne Święto Matki Bożej Królowej Polski rozbrzmiewał także ewangelicznym przesłaniem. Na scenie wystąpiła z swą pantomimą grupa teatralna „Edmundi” z Domu Pomocy Społecznej ze Skoczowa. Zaprezentowali się także strażacy OSP i flisacy z Stowarzyszenia Flisaków Pienińskich.      

Na początek w ramach obchodzonego „Tygodnia Biblijnego” wychowankowie DPS dla chłopców z niepełnosprawnością intelektualną w Skoczowie zaprezentowali kilka inscenizacji, a między innymi „Pantomimę o świetle”. Gościnnie ich występ swym głosem wsparł Antoni Kwak z Krościenka nad Dunajcem.

DPS w Skoczowie prowadzą siostry ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Dębnickich, w jego ramach działa teatr „Edmundi”, który od lat prowadzi siostra Honorata Klonowska. Poprzez sztukę aktywizuje ona swych podopiecznych. Podczas wydarzenia w Pienińskim Amfiteatrze zbierano środki na dobudowę kolejnego skrzydła w budynku, w którym już od ponad 100 lat działa dom dla chłopców z niepełnosprawnością intelektualną.

Tutaj więcej o domu, jego podopiecznych i ich potrzebach:

https://przestrzenopatrznosci.pl/

Na scenie Pienińskiego Amfiteatru „Pod Wierzbą” zagrała też znakomita Orkiestra Dęta OSP w Krościenku nad Dunajcem, licząca już blisko 100 lat.  Zaśpiewali też flisacy z Polskiego Stowarzyszenia Flisaków Pienińskich na rzece Dunajec. Wykonali oni pięknymi donośnymi głosami zarówno pieśni Maryjne, jak i patriotyczne oraz te z repertuaru bardziej popularnego. Za swe wyjątkowe wykonanie zebrali gromkie brawa mieszkańców oraz turystów, którzy licznie odwiedzają już tej wiosny Krościenko nad  Dunajcem.

Kalendarium informacji

czerwiec 2023
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Back to top