– III Przegląd Folkloru Pienin – Gorców – Podhala

W dniach 5 -6 czerwca 2021 w odbył się III Przegląd Folkloru Pienin – Gorców – Podhala poniżej przedstawiamy protokół z przeglądu. Gratulujemy wszystkim uczestnikom.

Protokół posiedzenia komisji artystycznej oceniającej występy w kategorii dziecięcej i młodzieżowej III Przegląd Folkloru Pienin – Gorców – Podhala Nuta Dunajca 5-6 czerwca 2021

Jury w składzie:

  1. dr Dorota Majerczyk
  2. Józefa Kuchta
  3. dr Artur Czesak
  4. Marian Dziedzina Wiwer
  5. Aleksander Smaga
  6. Krzysztof Dobrzyński
  7. Tadeusz Watycha
    Oceniła 133 punkty programu we wszystkich konkursach i kategoriach regulaminowych, w tym: 31 gawędziarzy, 17 instrumentalistów, 28 śpiewaków, 20. grup śpiewaczych, 25 tancerzy solowych, 9 Muzyki Góralskie i 3 wykonawców w kategorii mistrz – uczeń.
    KATEGORIA DZIECIĘCA
    Konkurs Muzyk Ludowych:
    I miejsce
    Nie przyznano
    II miejsce
    „Borówecki” z Ostrowska
    III miejsce
    Nie przyznano
    Wyróżnienia
    Muzyka zespołu dziecięcego „Lubań”
    Muzyka „Mali Maniowianie”
    Konkurs Instrumentalistów Ludowych:
    I miejsce
    Bartłomiej Zagata z Ostrowska
    II miejsce
    Aleksandra Klimczak z Kluszkowiec
    III miejsce
    Dominika Jandura z Maniów
    Aleksandra Króżel z Mizernej
    Wyróżnienia
    Michał Jandura z Mizernej

Konkurs Śpiewaków Ludowych:
I miejsce
Maksymilian Twaróg Ostrowsko
II miejsce
Emilia Knutelska Krościenko
Oliwia Chrobak Ochotnica Górna
Aleksandra Andruszko Grywałd
Amelia Hryc Grywałd
Zuzanna Woźniak Łopuszna
III miejsce
Zuzanna Gierczyk Tylmanowa
Helena Chlipała Ochotnica Dolna
Lena Gołdyn Ochotnica Dolna
Tomasz Kołek Grywałd
Kamila Pelczarska Kluszkowce
Zofia Kowalczyk Kluszkowce
Wyróżnienia
Zuzanna Świtecka Tylmanowa
Paulina Czajka Ochotnica Dolna
Maja Jagieła Ochotnica Dolna
Karolina Adamczyk Tylmanowa
Martyna Jarosz Tylmanowa
Aleksandra Kubicz Maniowy

Konkurs Grupy Śpiewacze:
I miejsce
„Pienińskie Oktawki” Krościenko
„Młodzi Łopuśnianie” Łopuszna
II miejsce
„Jaferniocek” Ostrowsko
„Grywałdzkie nucicki”Grywałd
„Trzy Korony” Grywałd
III miejsce
„Horklowianie” Harklowa
Wyróżnienia
„Mali Maniowianie”
„Lubań” zespół dziecięcy
„Wesołe Przedszkole” z Maniów

Konkurs Gawędziarzy i Recytatorów:
I miejsce
Martyna Kobylarczyk Sromowce Wyżne
Katarzyna Janczy Sromowce Wyżne
II miejsce
Mikołaj Grabowski Łopuszna
Aleksandra Gabryś Sromowce Wyżne
III miejsce
Szymon Kowalczyk Kluszkowce
Mikołaj Szlachcic Mizerna
Wyróżnienia
Łukasz Stanisz Sromowce Niżne
Pola Tober Sromowce Niżne
Sara Janczy Sromowce Wyżne
Julia Greczek Kluszkowce

Konkurs Tańca Solowego
I miejsce
Maksymilian Głowa i Amelia Grabowska Łopuszna
Szymon Dyda i Angelika Prymula Krościenko
Piotr Gabryś Weronika Dyda Krościenko
II miejsce
Miłosz Majkrzak i Emilia Knutelska Krościenko
Patryk Moczarny i Sabina Rzońca Ostrowsko
III miejsce
Maksymilian Majkrzak i Kaja Klos Krościenko
Maciej Lichaj i Justyna Maciasz Harklowa
Mateusz Bryja i Julia Maciasz Harklowa
Michał Jandura i Julia Kozieł Maniowy
Tomasz Jandura i Natalia Jandura Maniowy
Wyróżnienia
Maksymilian Wróbel i Magdalena Zelek Kluszkowce
Kacper Twaróg i Justyna Janczy Maniowy

KATEGORIA MŁODZIEŻOWA:
Konkurs Muzyk Ludowych:
I miejsce
Muzyka Jakuba Dobrzyńskiego z Ochotnicy Górnej
II miejsce
Muzyka „Ochotni” z Ochotnicy Górnej
III miejsce
Muzyka „Jaferniocek” z Ostrowska
Wyróżnienia
Muzyka „Mali Maniowianie”
Konkurs Instrumentalistów Ludowych:
I miejsce
Jan Smreczek Ochotnica Górna
II miejsce
Ewa Knapczyk Maniowy
III miejsce
Daria Waruś Szczawnica
Katarzyna Gier Maniowy
Rafał Jarząbek Maniowy
Konkurs Śpiewaków Solistów
I miejsce
Julia Gaberek Harklowa
II miejsce
Milena Karkula Harklowa
III miejsce
Julia Adamczyk Tylmanowa
Wyróżnienia
Marzena Gaździak Tylmanowa
Konkurs Grupy Śpiewacze
I miejsce
„Dębnianie” z Dębna
„Ochotni” z Ochotnicy Górnej
II miejsce
„Pienińskie Nucicki” Krościenko
„Jaferniocej” Ostrowsko
”Grywałdzkie Nucicki” Grywałd
III miejsce
„Harklowianie” Harklowa
„Mali Maniowianie” Maniowy

Konkurs Gawędziarzy i Recytatorów:
I miejsce
Jan Watycha Waksmund
II miejsce
Kinga Bukowska Maniowy
III miejsce
Kamil Maniowszczak Kluszkowce
Wyróżnienia
Anna Dobrzyńska Maniowy
Konkurs Tańca Solowego
I miejsce
Artur Kołek i Sara Dyda Krościenko
Patryk Potoczak i Karolina Młynarczyk Dębno
II miejsce
Arkadiusz Ostwald i Ostrowsko
Andrzej Gorlicki i Kinga Bukowska Maniowy
III miejsce
Michał Kacwin i Bernadeta Gabryś Krościenko
Wyróżnienia
Grzegorz Wojtaszek i Wiktoria Łukaszczyk Maniowy

Do udziału w Festiwalu Folkloru Polskiego 55. Sabałowe Bajania w Bukowinie Tatrzańskiej zakwalifikowano laureatów I szych miejsc w kategorii:

  • instrumentalista
    -śpiew solowy
    -grupy śpiewacze
    -Gawędziarze

Komisja artystyczna gratuluje i dziękuje wszystkim uczestnikom i laureatom za przygotowanie swoich konkursowych prezentacji.
Na tym protokół zakończono.
Maniowy, 6 czerwca 2021 r.

Kalendarium informacji

październik 2021
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Back to top