– Wójt z odznaką za zasługi dla turystyki

Wójt Jan Tadeusz Dyda został odznaczony odznaką „Za zasługi dla turystyki” podczas Podhalańskich Obchodów Światowego Dnia Turystyki.  Wyróżnienie wręczył mu Andrzej Gut-Mostowy, sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki.

Wydarzenie zorganizowano w Chochołowskich Termach z inicjatywy: Andrzeja Gut-Mostowego, sekretarza stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki oraz Krzysztofa Fabera, starosty Powiatu Nowotarskiego i Piotra Bąka, starosty Powiatu Tatrzańskiego.

Podczas spotkania odbyła się debata o ważnych kwestach dotyczących turystyki, a także konsultacje z departamentem turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki oraz Polską Organizacją Turystyczną.

Światowy Dzień Turystyki organizowany jest co roku przez Światową Organizację Turystyki (UNWTO). Zawsze towarzyszą mu obchody regionalne, tak było i w tym roku.

W trakcie wydarzenia wiceminister Andrzej Gut-Mostowy wręczył odznaki „Za zasługi dla turystyki” i „Za zasługi dla rozwoju gospodarki Rzeczpospolitej Polskiej”. Jedną z nich otrzymał wójt Jan Dyda.

Back to top