– Pumtrack – rowerowy plac zabaw w Krościenku!

Pierwszy pumptrack w naszej gminie powstanie jeszcze w tym roku przy ul. Jana III Sobieskiego w Krościenku nad Dunajcem – informuje Wójt Gminy – Jan Dyda.

W dniu 27 marca 2023r. Zarząd Województwa Małopolskiego rozstrzygnął konkurs w ramach Programu „Małopolska infrastruktura rekreacyjno – sportowa – MIRS”, do którego gmina aplikowała o środki finansowe. Gmina Krościenko nad Dunajcem uzyskała dotację w wysokości 300 000,00 zł. na realizację zadania pn: „Budowa dwóch torów pumptrack o nawierzchni bitumicznej na działkach ewid.nr 10484/64, 10484/75 położonych przy ul. Jana III Sobieskiego w Krościenku nad Dunajcem”.

Ogólnodostępny obiekt sportowo-rekreacyjny składał się będzie z dwóch torów typu pumptrack o nawierzchni bitumicznej tj.

  • tor FLOWTRACK o długości toru w rzucie 234,0 m,
  • tor MINI PUMP o długości toru w rzucie 57,0 m

W zakres prac wchodzi także wykonanie utwardzonego placu do wypoczynku łączącego się z istniejącą ścieżką pieszo-rowerową wraz z elementami małej architektury (ławki, stojak na rowery, tablica informacyjna, kosze na śmieci).

Nowe miejsce rekreacji, będzie udostępniane różnym grupom użytkowników w każdym wieku–rowerzystom, deskorolkarzom, rolkarzom czy osobom na hulajnogach. Bedzie służyło także do aktywnego spędzania wolnego czasu i lokalnej integracji.

Jak informuje Wójt Gminy „pumptrack idealnie wpisze się w wizerunek regionu, będzie bezpłatny i ogólnodostępny. Stanie się również przestrzenną rzeźbą urozmaicającą krajobraz oraz areną sportową umożliwiającą organizację imprez rowerowych”

K.Kubik

Zadanie współfinansowane ze środków finansowych Województwa Małopolskiego w ramach konkursu pn. „ Małopolska Infrastruktura rekreacyjno-sportowa- MIRS.
Back to top