– Apel Wójta gminy – Budżet Obywatelski 5. edycja

Wójt Gminy Krościenko nad Dunajcem zwraca się do wszystkich mieszkańców gminy i mieszkańców Małopolski z prośbą o oddanie głosu  na projekt pn: Akademia Młodego Kajakarza, który znalazł się na liście projektów  w ramach 5 edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego.

Projekt  dotyczy zorganizowania bezpłatnych zajęć z kajakarstwa górskiego  na rzece Dunajec w Krościenku  dla ok. 50 osobowej grupy dzieci i młodzież w wieku 6-18 lat zamieszkujących na terenie subregionu nowotarskiego. Zajęcia organizowane będą w sezonie letnim przez okres dwóch lat.

W zakres projektu wchodzi także zakup specjalistycznego sprzętu(kajaków, wioseł, kasków, kapoków i fartuchów kajakowych) do prowadzenia w.w zajęć, oraz zakup i montaż kontenera socjalnego i wiaty magazynowej.

Projekt ma zachęcić dzieci i młodzież do aktywnego spędzania czasu wolnego w gronie rówieśników.

Jak informuje Wójt Gminy Jan Dyda „bezpłatny charakter przedsięwzięcia pozwoli na uczestnictwo w treningach osób, które ze względu na brak środków finansowych nie mają takiej możliwości. Ponadto zorganizowanie zajęć dla dzieci i młodzieży pozwoli kontynuować tradycję kajakarstwa górskiego w regionie i być może wyłoni kolejnych mistrzów”.

Głosowanie rozpoczęło się  14 maja i potrwa do 14 czerwca 2021 roku. Do rozdysponowania jest 12 milionów złotych!

Każdy mieszkaniec Małopolski, który skończył 16 lat, może oddać tylko 1 głos na zadanie z subregionu, w którym mieszka. Uwaga: żeby zagłosować w BO Małopolska nie trzeba być zameldowanym w Małopolsce!

O tym, który projekt  zostanie zrealizowany, zdecydują Mieszkańcy Małopolski – dlatego tez apeluje  i serdecznie zachęcam do głosowania pod podanym niżej linkiem do głosowania

https://bo.malopolska.pl/index.php/glosowanie

Wójt Gminy Krościenko n.D
Jan Dyda

Back to top