Podczas ostatkowego spotkania Klubu Miłośników Książki w Gminnej Bibliotece Publicznej, nowoczesność zderzyła się z tradycją! Uczestnicy mieli okazję odkrywać różnice i podobieństwa pomiędzy dwoma popularnymi przysmakami: pancakesem a tradycyjnym pączkiem.
Agnieszka Warzecha, nauczyciel języka angielskiego w Szkole Podstawowej Nr 1, przybliżyła szczegóły związane z celebracją Pancake Day, znanego także jako Shrove Tuesday. Przedstawiono historię tego święta oraz różne ciekawostki związane z przygotowaniem naleśników w krajach anglojęzycznych. Z kolei Stanisława Kwiatek, nauczyciel w Zespole Szkół Zawodowych i Placówek, zaprezentowała wykład na temat tradycji wytwarzania pączków w polskich domach. Omówiła kroki przygotowania tych pysznych frykasów oraz uchyliła rąbka tajemnicy na najlepszy przepis. Uczennice ZSZiP, zaprezentowały praktyczny instruktaż podrzucania naleśników, co dostarczyło uczestnikom dużej dawki radości i śmiechu.
Oczywiście, nie zabrakło smakowitej degustacji – uczestnicy mogli spróbować zarówno pączków, jak i własnoręcznie wykonanych pancakes, przygotowanych przez uczennice.
Kto wygrał bitwę smaków?– tradycyjny pączek czy pancakes? – pozostaje tajemnicą.
W każdym razie atmosfera w bibliotece była niezwykle radosna i pełna entuzjazmu. Podziękowania skierowane są do wszystkich, którzy wzięli udział w tym kulinarnym spotkaniu!
W.W/ GBP Krościenko n.D