Podhalański Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II w Nowym Targu realizuje program profilaktyki raka piersi, który obejmuje etap pogłębionej diagnostyki. Program skierowany jest do kobiet w wieku od 45 do 74 lat, które w podstawowym etapie diagnostyki (mammografii profilaktycznej) uzyskały nieprawidłowy wynik badania.
Na czym polega etap pogłębionej diagnostyki?
Podczas konsultacji lekarskiej specjalista podejmuje decyzję o konieczności wykonania dodatkowych badań diagnostycznych. W ramach programu dostępne są następujące procedury:
-
porada lekarska,
-
mammografia celowana lub/i tomosynteza,
-
ultrasonografia (USG) piersi,
-
biopsja gruboigłowa z badaniem histopatologicznym pobranego materiału,
-
podjęcie decyzji o dalszym postępowaniu i dokumentacja wyników w celu dalszej diagnostyki lub leczenia.
Kobiety, u których zostanie rozpoznany nowotwór piersi i które wymagają specjalistycznego leczenia, są kierowane do dalszej diagnostyki lub terapii w ramach poradni szpitalnych – Poradni Chirurgii Onkologicznej oraz Poradni Onkologicznej, działających w oparciu o kontrakt z NFZ.
Aby skorzystać z programu, musisz posiadać skierowanie z 1 etapu podstawowej diagnostyki.
Gdzie realizowany jest program?
Pogłębiona diagnostyka raka piersi prowadzona jest w Pracowni Zakładu Diagnostyki Obrazowej (ZDO) Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II w Nowym Targu, przy ul. Szpitalnej 14 w Nowym Targu.
Rejestracja i informacje
☎ 18 263 35 08
Zachęcamy kobiety spełniające kryteria programu do skorzystania z badań profilaktycznych. Wczesne wykrycie zmian nowotworowych znacząco zwiększa szanse na skuteczne leczenie!