Cegiełka życia dla Wiktorii

Rodzice Wiktorii z Krościenka nad Dunajcem muszą zebrać 70 tys. euro, aby móc podjąć walkę o życie swojej 14-miesięcznej córeczki chorej na guza móżdżku AT/RT. Każda, nawet najmniejsza suma przekazana na rzecz maluszka, przybliża rodzinę do wykonania koniecznego zabiegu. Jeśli uda się zebrać potrzebne pieniądze, Wiktoria rozpocznie leczenie w Wiedniu. Termin zabiegu wyznaczono na 26 lutego, czasu pozostało niewiele, spieszmy z pomocą.

Wiktoria miała 7 miesięcy gdy zaczęły się pierwsze objawy. 29 lipca 2017r. zaczęła trzymać główkę na prawy bok. Leczona przez pediatrę antybiotykami doustnymi i laryngologa antybiotykiem domięśniowym na zapalenie ucha. Bez żadnych rezultatów wręcz było coraz gorzej. 12.08.2017 już było tak źle, że pojechaliśmy z nią do szpitala w Nowym Targu. Tam po zbadaniu jej Pani doktor wstępnie stwierdziła zapalenie opon mózgowych i zleciła tomografię. Już po minach lekarza wiedziałam że coś jest nie tak, ale nie dopuszczałam do siebie myśli że może być jeszcze gorzej. Pytając Pani doktor co wyszło z tg omijała ten temat mówiąc że jest jakiś płyn w główce.  Przeczuwałam że nie mówi mi wszystkiego. Po kilku minutach już była karetka. Nie wiem jak długo jechaliśmy, ale pamiętam tylko dźwięk sygnału karetki. W szpitalu usłyszałam najgorsze słowa, których tak bardzo się bałam. PANI CÓRKA MA GUZA MÓZGU I WODOGŁOWIE SPOWODOWANE NIM. Świat zawalił się dla nas.

Już następnego dnia o 4 rano została zakwalifikowana w trybie pilnym do założenia zbiornika Rickhama celem odbarczenia wodogłowia. Następnie została przeniesiona na Oddział Intensywnej Terapii. Wstępnie lekarze mówili, że operacja usunięcia guza będzie za parę dni. Jednak po południu jej stan uległ znacznemu pogorszeniu i neurochirurdzy zadecydowali o natychmiastowej operacji usunięcia guza. Jak to powiedzieli – jest to kwestia ratowania życia !!! Operacja trwała 5 godzin dla Nas to była wieczność…

Następnie 26.08 zaczęto jej podawać chemioterapię.Do 7 cyklu znosiła ją w miarę dobrze. Myśleliśmy że to już koniec złej passy, ale niestety okazało się że guz odrósł i trzeba znów operować… 12.01.2018 odbyła się kolejna operacja. Niestety nie zostało usunięte wszystko i z niecierpliwością czekaliśmy na wynik.

W badaniu histopatologicznym wyszło że nie ma komórek nowotworowych…  odetchnęliśmy z ulgą “MOŻEMY KONTYNUOWAĆ PROTOKÓŁ” zaczynamy 8 cykl chemioterapii.

Kolejny MR i tu cios w serce … chemia nie zadziałała guz jest jeszcze większy niż ostatnio… I słowa jednego z lekarzy “Pani i ta

 

k jej nie uratuje , Pani córka i tak umrze , proszę się zastanowić nad koleją operacją bo guz i tak odrośnie. Na ten typ nowotworu niema skutecznego lekarstwa” – NIE TO NIE MOŻE BYĆ PRAWDA

MOJA CÓRECZKA PRZEŻYJE !!! ONA BĘDZIE TĄ DZIEWCZYNKĄ KTÓREJ SIĘ UDA!!!

Szukamy wszędzie ratunku, by tylko rodzeństwo mogło być w końcu razem całą trójką!!!

Jest nadzieja – leczenie w Wiedniu według protokołu “MEMMAT” Moja Córeczka może przeżyć… jednak leczenie jest bardzo kosztowne i nierefundowane przez NFZ, nas niestety na nie nie stać!!!

Lekarze z Wiednia poinformowali nas że całe leczenie bedzię trwało rok. Chcieliby oni ją operować ponieważ odrazu bo zabiegu chcą jej wdrożyć jak najszybciej leczenie. Nie ma czasu na zwłokę ponieważ guz może w każdej chwili się powiekszyć !!!

Nasza córeczka powinna się tam zjawić do 26.02 czyli już za tydzień !!!

Przedstawiono nam kosztorys Z wyłączeniem radioterapii i operacji szacowany koszt leczenia w ciągu pierwszych 6 miesięcy wynosi około 70 000 EUR, ale może być w mniejszym lub większym stopniu zależny od przebiegu choroby. Po 6 miesiącach zostanie wykonane badanie MRI, a leczenie będzie kontynuowane przez kolejne 6 miesięcy. Nie wliczony jest także pobyt w czasie leczenia naszej córeczki.

Szacowany koszt leczenia musi zostać opłacony z góry przed rozpoczęciem leczenia!!!

PROSZĘ WRĘCZ BŁAGAM POMÓŻCIE URATOWAĆ NAM NASZĄ CÓRECZKĘ !!!

Wpłatę można dokonać na stronie internetowej : https://www.siepomaga.pl/ocalic-wiktorie 

 

Pomóc Wiktorii można dokonując wpłaty na konto:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba”

Bank BZ WBK

31 1090 2835 0000 0001 2173 1374

Tytułem: “1246 pomoc dla Wiktorii Chrobak”

 

wpłaty zagraniczne – foreign payments to help Wiktoria:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba”

PL31109028350000000121731374

swift code: WBKPPLPP

Bank Zachodni WBK

Title: “1246 Help for Wiktoria Chrobak”

  

Dodaj komentarz